Кольорові лінзи з діоптріями
Ідея оптичної корекції зору бере початок ще з 1508 року. У записах Леонардо да Вінчі були знайдені роботи з кресленнями кулі, заповненого рідиною, що сприяло б поліпшенню зору. Серед цих схем знайдені креслення лінз – це перший прообраз сучасних контактних лінз (докладніше про виробництві лінз https://www.britannica.com/technology/lens-optics).
Класифікація лінз
Лінзи як пристосування для корекції зору при короткозорості було вперше виготовлено та застосовано в медицині в 1889 році німецьким офтальмологом і винахідником Серпнем Мюллером.
Сучасний ринок лінз пропонує широкий вибір пристосувань різних за класифікацією:
- за матеріалом, з якого вони виготовлені: гідрогелеві і силікон-гідрогелеві;
- за частотою заміни: одноденні, планової заміни (до 1 місяця), традиційні (3, 6 і 12 місяців);
- режиму носіння: нічні, денні, гнучкі;
- за дизайном і ступенем прозорості: кольорові, прозорі, декоративні, сферичні, мультифокальні.
Найпоширеніша класифікація лінз ділить їх на: косметичні та коригуючі.
Косметичні кольорові лінзи використовуються для зміни кольору очей, з їх допомогою можна надати очам виразність, а образу – індивідуальність.
Лінзи з діоптріями називають коригуючими, вони служать для корекції зору людини.
Кольорові контактні лінзи з діоптріями
Технологія виготовлення і характеристики кольорових лінз з діоптріями вимагає використання матеріалів, які володіють:
- високою міцністю і зносостійкістю;
- хорошою газопроникністю;
- стійкість до швидкого пересихання
Завдання таких лінз бути максимально безпечними, зручними і, звичайно ж, виконувати функцію корекції зору.
Такі лінзи виготовляють з полімерів, вони виходять анатомічно правильної сферичної форми з ультратонкими закругленими краями, що дозволяє їм надійно фіксуватися на рогівці і не з'їжджати навіть при різких рухах очей.
Практично всі кольорові лінзи денного носіння (близько 6-8 годин), за ніч очі встигають відновитися, не з'являється відчуття сухості, дискомфорту і втоми очей.
Для виготовлення контактних лінз використовують неіонні полімери, які не провокують «проростання» білкових субстанцій і розвиток запалення. Крім того більшість лінз мають властивість захисту від ультрафіолетових променів, які згубно впливають на рогівку ока.
Як вибрати кольорові лінзи з диоптрией
Для вибору кольорових лінз з діоптріями необхідний візит до офтальмолога, для визначення оптичних властивостей лінз, які точно підійдуть. Важливо розуміти, що, перш за все, при виборі лінз вони повинні вирішувати проблему коригування зору, а вже потім зміна кольору очей. Так при астигматизмі підійдуть тільки торичні лінзи, які бувають виключно тоновані, але не кольорові. Візит до офтальмолога бажаний при виборі будь-яких лінз, інакше можна зіткнутися з рядом негативних наслідків: почервоніння і запалення, відчуття дискомфорту і сухості, зсув або випадання лінзи, недостатньо чітке зображення.
Як правильно носити лінзи
По режиму заміни лінзи можна поділити на одноразові і багаторазові. Одноразові відмінно підійдуть тим, хто ще не має досвіду їх використання. Лінзи використовують один раз, що гігієнічно і значно спрощує догляд за ними.
Багаторазові лінзи вимагають особливого догляду. Після зняття їх потрібно ретельно очищати від забруднень, пилу, залишків слизу.
Прозорі лінзи можна носити не знімаючи кілька днів, а ось кольорові лінзи гірше пропускають через себе кисень, тому їх відносять до лінзи денного носіння і рекомендується носити їх не більше 6-8 годин в день. Офтальмологи радять носити кольорові лінзи до 4-6 годин на день і обов'язково знімати перед сном, щоб рогівка ока змогла повноцінно відновитися, насититися киснем.
Вибираючи кольорові лінзи з діоптріями, звертайте увагу не лише на колір, але і на характеристики і якість. Бережіть свої очі, адже тільки здорові очі можуть бути красивими, а колір можна змінити за допомогою кольорових лінз. В асортименті нашого інтернет-магазину представлений значний перелік кольорових лінз з діоптріями, з яким ви можете ознайомитися на відповідній сторінці сайту. Якщо у вас виникне необхідність, ми можемо допомогти вам з вибором, і надати вичерпні відомості щодо даної продукції.
- Як підібрати кольорові лінзиЗмінити свій природний колір очей або зробити погляд більш виразним — поширене і не дивно бажання сучасних модниць.Повна версія статті